Fotograful Hotelului

Fotograful hotelului abordează turiștii, programează ședințe foto, le realizează, îi ajută pe clienți să aleagă cele mai bune fotografii și le propune cele mai bune pachete pentru aceștia.
70% vânzări - 30% fotografii și ședințe foto

Cum arată o zi de lucru?

Îți începi activitatea la piscină sau pe plaja privată a hotelului în care lucrezi. Te apropii de oaspeți, inițiezi conversații, faci fotografii și propui ședințe foto. Pe parcursul zilei, realizezi sesiuni foto programate, participi la evenimentele hotelului și menții contactul cu oaspeții acestuia.

Ziua ta este împărțită în două : dimineața socializezi cu oaspeții hotelului și programezi ședințe foto cu acestia, iar seara efectuezi ședințele foto programate și te întâlnești cu clienții pentru a le arăta și vinde fotografiile.

PE SCURT, TU:

Abordezi turiștii și oferi servicii foto.

Realizezi ședințe foto în grădină și pe plajă.

Ajuți clienții să-și aleagă fotografiile și să finalizeze vânzarea.

Atribuții

• Realizează fotografii pe tot parcursul zilei.

• Este prezent la principalele activități ale zilei, la jocurile aperitiv, la serile tematice și diverse evenimente.

• Întâmpină turiștii, îi abordează și le oferă sesiuni foto.

• Realizează ședințele foto conform programarilor pe care le are.

• Distrează turiștii și creează experiențe memorabile pentru ei.

• Tipărește fotografiile, pregătește albumele și accesoriile.

• Colectează banii și îi depozitează în seif.

Provocări

• Menținerea energiei pe tot parcursul zilei.

• Presiunea obiectivelor de vânzări.

• 7 luni departe de familie și prieteni.

• Desfășurarea activității principale în picioare, în aer liber, la temperaturi ridicate.

• Răbdare în fața clienților indeciși.

• Gestionarea oricărei plângeri în beneficiul clientului.

• Adaptarea la standardele de vânzări și fotografie ale companiei.

Beneficii

Salariu de bază plus comision în funcție de performanță

Cazare într-un apartament în apropierea hotelului în care lucrezi

3 mese pe zi în hotel

Rambursare pentru transport

Formare gratuită în domeniul fotografiei și al vânzărilor

Ce spun angajații noștri

Acest loc de muncă este pentru tine dacă:

• Ești tânăr și dinamic

• Vorbești engleză la un nivel de conversație

• Ești disponibil să locuiești cel puțin 7 luni într-o țară străină

• Ești o persoană orientată spre rezultate și performanță

• Îți place să interacționezi și să cunoști oameni noi

• Vrei să te cunoști mai bine și să-ți depășești limitele

• Îți dorești să întâlnești oameni noi și să-ți faci prieteni noi